Narodowe Czytanie 2021

Narodowe Czytanie 2021

11 września 2021r. uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach wzięli udział w X jubileuszowym Narodowym Czytaniu. Zaprezentowali fragmenty "Moralności pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Mieliśmy okazję wysłuchać w wykonaniu uczniowi najbardziej reprezentatywne dla tego dramatu fragmenty: - rozmowę Dulskiej z Lokatorką, wędrówki pana domu na Wysoki Zamek, (które odbywały się w mieszkaniu państwa Dulskich) oraz pełen emocji finał romansu Zbyszka ze służącą Hanką.

Uczniowie z wielkom zaangażowaniem odczytali kwestie następujących bohaterów:

- w postać Anieli Dulskiej wcieliła się Paulina Przybyłkowska z klasy IB Liceum Ogólnokształcącego,

- Dulskiego zaprezentował Maciej Piórkowski z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych,

- Zbyszkiem stał się Sebastian Panuś z klasy III b Liceum Ogólnokształcącego,

-  kwestie Hanki przeczytała Małgorzata Majewska z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych,

- Juliasiewiczową stała się Kasia Reisenberg z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych,

- w Lokatorkę wcieliła się Magdalena Fuks z klasy I b Liceum Ogólnokształcącego,

-  córkami Anieli Dulskiej stały się Daria Ambroziak z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, (Mela) oraz Magda Maćkowska z klasy Ib Liceum Ogólnokształcącego (Hesia).

W III akcie włączyły się w czytanie panie z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach. Wszyscy wczuli się w charakter postaci, które prezentowali. Spotkanie okazało się niezwykle inspirujące. Czytanie zainicjowało spotkanie z wielką literaturą i odświeżyło ważkie pytania: czym jest uczciwość, moralność, honor?

Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy poświęcili swój czas i energię na przygotowanie tego wydarzenia. Dziękujemy nauczycielowi języka polskiego pani Joannie Różańskiej-Tańskiej, która zmotywowała uczniów do udziału w tym przedsięwzięciu.