MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

W dniu 05.03.2019 r. reprezentacja dziewcząt w składzie: Magdalena Antoń, Izabela Dymerska, Paulina Gałaj, Alekasandra Kacprzyk, Izabela Kossakowska, Aleksandra Radomska, Alicja Grabowska, Aleksandra Kiełkiewicz, Klaudia Skiba, Laura Piotrak udała się do Przasnysza, aby po walczyć o tytuł mistrzowski w piłce siatkowej dziewcząt.

O godzinie 9:00 odbyło się uroczyste otwarcie zawodów, a do rywalizacji przystąpiły reprezentantki czterech szkół: ZSP Chorzele, ZSP Przasnysz, LO im. KEN oraz ALO Przasnysz. Turniej odbył się według systemu „każdy z każdym” a więc nasze dziewczęta miały do rozegrania 3 mecze.

W pierwszym meczu dziewczęta rywalizowały z zawodniczkami ze szkoły ZSP Przasnysz. W przedmeczowych rozmowach można było usłyszeć, że to między tymi ekipami rozegra się walka o tytuł mistrzowski. Spekulacje potwierdziły się podczas turnieju, a pierwszy mecz między tymi ekipami stał na najwyższym poziomie. Dziewczęta z ZSP Chorzele pokazały świetne przygotowanie techniczne oraz to że posiadają bardzo wysokie umiejętności, rozgrywając dużo ciekawych i kombinacyjnych ataków. Niestety pomimo walki o każdą piłkę w obronie podczas trzeciego seta, nie udało się zwyciężyć i końcowy wynik to 2:1 dla dziewcząt z ZSP Przasnysz.

Drugi mecz to rywalizacja z ALO Przasnysz. Całe spotkanie przebiegło pod kontrolą naszych dziewczyn, które gładko pokonały swoje przeciwniczki 2 : 0.

Trzeci i ostatni mecz na turnieju do pojedynek z LO KEN. Był to mecz decydujący o tym kto zdobędzie tytuł wicemistrza. Nasze zawodniczki mocno skoncentrowane udowodniły, że są drugą najlepsza ekipą w powiecie i po bardzo dobry meczu pokonały zespół z LO KEN 2 : 0.

Gratulacje dla dziewcząt za rozegranie bardzo dobrego turnieju i zdobycie tytułu wicemistrza powiatu w piłce siatkowej.

Podziękowania dla Dyrektora szkoły ZSP Chorzele za świetną współpracę w możliwości przygotowania dziewcząt przez ich opiekunów do turnieju.

Opiekunowie: Alina Morawska, Janusz Drubkowski, Maciej Wierzbicki.