BRONIĆ SZCZELNIE, RZUCAĆ CELNIE !!!!

20200309_215210

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ

Tegoroczne Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej chłopców i dziewcząt, zostały rozegrane w dniu 09.03.2020r. a gospodarzami turnieju, jak co roku było ZSP Chorzele.

Niestety do rywalizacji o tytuł mistrzowski, swoje reprezentacje wystawiły tylko dwie szkoły: gospodarze turnieju i ZSP Przasnysz.

Opiekunowie drużyn zdecydowali, że dziewczęta zagrają 2x10 minut, a panowie 2x20 minut. Po oficjalnym otwarciu, przystąpiono do rywalizacji a jako pierwszy mecz, przypadł w udziale dziewczętom.

Faworytkami były oczywiście panie z ZSP Chorzele, które broniły mistrzowskiego tytułu z ubiegłego roku. Przedmeczowe spekulacje oczywiście się potwierdziły i dziewczęta niesione dopingiem licznie zgromadzonych kibiców od pierwszej do ostatniej minuty spotkania zdecydowanie przeważały w każdym aspekcie technicznym na tle swoich rówieśniczek z ZSP Przasnysz. W trakcie spotkania pokazały pełnie swoich możliwości oraz wszechstronność w rozgrywaniu akcji w ataku zdobywając bramki zarówno po rzutach z dystansu jak również przeprowadzając akcje kombinacyjne. Uzupełnieniem tego była bardzo dobra gra obronna, która nie pozwoliła na rozkręcenie się przeciwniczkom, a po ostatnim gwizdku sędziego było już pewne, że to dziewczęta z ZSP Chorzele dominują w powiecie w piłkę ręczną i po raz kolejny zdobyły tytuł. Ostateczny wynik ZSP Chorzele – ZSP Przasnysz 5 : 2

Drugi mecz i zarazem ostatni podczas mistrzostw rozegrali panowie. Licznie zgromadzeni kibice, nie mieli powodów do nudy, ponieważ mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Dynamicznie rozgrywane akcje, wiele ciekawych i składnych ataków, walka o każdy centymetr boiska, ale także pokaz wysokich indywidulnych umiejętności zawodników i spektakularne parady bramkarzy, sprawiły że od pierwszej do ostatniej minuty mogliśmy podziwiać piękne widowisko. Zacięta walka, która toczyła się na boisku, sprawiła, że wynik zmieniał się co chwilę, raz na korzyść gospodarzy a raz na korzyść zawodników z ZSP Przasnysz. Jednak po ostatnim gwizdku sędziego to zawodnicy z Przasnysza, mogli się cieszyć z zwycięstwa. Końcowy rezultat meczu ZSP Chorzele – ZSP Przasnysz 15:18

Brawo i gratulacje dla dziewcząt i chłopców, za walkę i serce pozostawione na boisku, a dla opiekunów za świetne przygotowanie uczniów do mistrzostw.

Skład złotych medalistek z ZSP Chorzele: Aleksandra Kacprzyk –br. Aleksandra Radomska, Julita Dzilinska, Izabela Dymerska, Magdalena Antoń, Julia Pogorzelska, Ala Ćwiek, Natalia Pelak, Wiktoria Grabowska, Zuzanna Bochenek, Zuzanna Bugajska.

Skład srebrnych medalistów z ZSP Chorzele: Łukasz Stanejko – br. Wiktor Kopczyński, Mateusz Opalach, Miłosz Moszczyński, Adam Pszczółkowski, Łukasz Cichowski, Oskar Oleksik, Marceli Królicki, Szymon Kuciński, Bartosz Furman, Szymon Kuśmierczyk, Mateusz Paszkowski.

Opiekunowie: Maciej Wierzbicki, Janusz Drubkowski i Alina Morawska.